Yalova Group Belediyespor Sezonu Açtı

Türkiye Basketbol Ligindeki temsilcimiz Yalova Group Belediyespor, 2017-2018 sezonu için çalışmalarına başladı.

 Yalova Group Belediyespor Sezonu Açtı

Türkiye Basketbol Ligindeki temsilcimiz Yalova Group Belediyespor, 2017-2018 sezonu için çalışmalarına başladı.


Bu sezon 12 yeni oyuncu ile mücadele edecek TBL’deki ekibimiz 90. Yıl Spor Salonundaki antrenmana  yabancı oyuncular hariç yerli oyuncuların tamamı katıldı. Mikael Hopkins ve Markel Starks ise takıma 17 Ağustos tarihinde katılacak.


Yalova Group Belediyespor, bu sezon çalışmalarını ilimizde sürdürecek ve 2 özel turnuvaya katıldıktan sonra Federasyon Kupası maçlarına katılacak. Öte yandan Belediyespor’un altyapısından yetişen Tolgahan Küçüksayraç ve Orkun Efe Kurt ise A takımla antrenmana çıktı.


“Genç ve başarıya aç bir kadromuz var”


Yalova Group Belediyespor Şube Sorumlusu Murat Dönmez,” İlk kez böyle bir şey yapıyoruz. Tüm takımı baştan aşağı yeniledik. Bazı oyuncularımızı antrenörümüz olsun takım menajerimiz olsun çalışmış aynı takımda yer almış arkadaşlardır.  Genç oyuncuların çoğu takip ettiğimiz bildiğimiz oyunculardı. Hepsi yeni olarak gözükse de 3-4 tanesi geçen sene takip ettiğimiz transfer etmek istediklerimiz isimlerdi. Yeni sezona start veriyoruz. Sakatlıksız kazasız belasız bir sezon olacak inşallah. Bu sezon kamp yapma yerine daha fazla turnuvaya katılma kararı aldık. Çünkü Eylül ayında Federasyon Kupası maçları var ve 7 gün sürecek. Ondan öncede planladığımız 2 turnuvamız var. İlki Ağustosun Afyon’da Afyon Belediyesi ve Karesi ile oynayacağız. Yalova’ya dönüp kurban bayramı için 2 gün izin vereceğiz. Sonra çalışmalarımıza devam edeceğiz. Manisa’da bir turnuvaya katılacağız. Burada da Akhisar Belediye ve Bandırma Kırmızı ile karşılaşacağız. Bizim hedefimiz her sene biraz daha üstüne koyup üste yaklaşmak. Genç bir kadromuz var evet ama oyuncuların hepsi başarıya istekli ve aç. Sezon sonunda istediğimiz noktada bitireceğimize inancım tam. Bu sezon Türkiye Basketbol Liginde takımların en çok yatırım yapılan lig oldu. Zorlu bir sezon yaşanacak. Bizde bunun parçası olacağımız için heyecanlıyız” dedi. 

YORUM EKLE