Yalova VİP Sezonu Açtı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligindeki temsilcimiz Yalova VİP, yeni sezon öncesi ilk antrenmanını gerçekleştirdi.

Yalova VİP Sezonu Açtı

90. Yıl Spor Salonunda yapılan ilk antrenmanı AK Parti Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Kulüp Başkanı Murat Yapıcı, teknik heyet ve basketbolcular tam kadro olarak katıldı.

90. Yıl Spor Salonunda yapılan antrenman öncesinde verilen kokteylin ardından AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol ve takım kaptanı Ceyda Domaç pasta kesti.

2018-2019 sezonunda Yalova VİP’in başantrenörlüğünü Burak Uyar üstlenirken, Barış Kutu ise yardımcı antrenörlük yapacak. Oyuncu kadrosunda ise geçen seneden sadece Ceyda Domaç kalırken, daha önce VİP forması giyen Şeyma Kup, Ece Eldek, Betül Kalfalı’nın yanı sıra Beste Gevrek, Merve Alkış, Melek Balaban, Ece Küçük ve Beyda Sönmez yer alıyor.

“Örnek bir kulüp olmak istiyoruz”

Yalova VİP Başantrenörü Burak Uyar,” Yalova’nın başına bu sene geçtik. Yalova VİP yıllardır Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde mücadele eden bir takım. Yaşamaya çalışan ve yaşatmaya çalışacağımız bir kulüp. İnşallah hedefler doğrultusunda uzun vadede ilk yapmak istediğimiz Yalova’nın potansiyelini kullanıp altyapı oluşturabilmek. Yetiştireceğimiz sporcuları A takım seviyesine kadar çıkartmak istiyoruz. Çevre şehirlerden de genç oyuncuların gelmek istediği örnek gösterilen bir kulüp haline gelebilmek ilk hedefimiz. A takım seviyesinde ligde kalabilmek. Aynı zamanda Play-Off’u zorlayabilen profesyonellik aşamasında üst seviyelere çıkan bir takım olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE