Yalovalı İzciler Delmece’de Kamp Yapacak

Aile ve Sosyal Politikalar, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında gerçekleştirilen Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Yalova Diyanet Yaz Kuran Kursu ve Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortak projeleri kapsamında 5 Eylül 2018 tarihinde Delmece Yaylasında Yalovalı izciler hem trekking hem de kamp yapacaklar.

Yalovalı İzciler Delmece’de Kamp Yapacak

Yapılacak organizasyonla ilgili Spor İl Müdürü Metin Kaplan’ı ziyaret eden Yalova Yürüyen Köşk İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı, Kulüp Önderi ve Eğitimci Lider Yavuz Yılmaz,” 2018 yılı ilimiz İzcilik Faaliyet programında yer alan ve 56 gencin katılacağı Delmece Yaylasında izcilik, kamp ve trekking etkinlik bugün başlıyor. Hazırlıklarımız tamam gerekli ekipmanlar temin edildi, amacımız sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimiz kapsamında gençleri her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutarak sağlıklı bireyler olmalarına katkı sağlamak. Bizlere destek olan herkese teşekkür ederiz” dedi.
Yalova’da gençleri spor ve kültürel aktivitelerle daha fazla buluşturmayı amaçladıklarını belirten Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan; "Gençlerimizi spora ve kültürel etkinliklere teşvik etmek amacıyla İl Müdürlüğümüz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğümüzün ortak çalışmaları devam ediyor. Delmece Yaylası Yalova’nın turizminin gelişimini sağlayacak motor bölgelerden birisi olabilir. Bir çok doğa sporu için elverişli bir yapısı olan bu yayla İzcilik açısından da çok uygun bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE