Yalovaspor, Topbaşı Yaptı

Süper Amatör Kümede şampiyonluğun en büyük favorisi Yalovaspor, 2018-2019 sezonu için ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Amatör Saha 1’de Teknik patron İlkay Margılıçlı gözetiminde Yeşil Kırmızılılar, hazırlıklarına başladı.

Yalovaspor, Topbaşı Yaptı

2018-2019 sezonuna play-out maçı oynayacakmış gibi hazırlanacaklarını belirten Margılıçlı, Yalovaspor’un bir an evvel BAL’a yükselmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Yeni sezon ile ilgili açıklamalarda bulunan Yalovaspor Teknik Direktörü Margılıçlı, “Ligin durumu belli değil. Bazı takımların ligden çekildiği söyleniyor. Biz yine de antrenmanlara başlamak istiyorduk ve yeni sezonun startını verdik. Ligin geç başlaması durumunda hazırlık maçlarıyla o ölü dönemi geçeceğiz. Ekim ayına kadar haftanın sadece iki günü antrenman yapacağız. Ekim’in 15’inden sonra normal güç antrenmanlarımıza başlayacağız. Şimdi daha çok hazır olma antrenmanı yapacağız. Şimdilik 20 futbolcu var. Denemeye aldığımız 4-5 oyuncu bulunuyor. Onların için de takıma alacaklarımız olacak. Geçen sezonki kadromuzu hemen hemen koruduk. Alpaslan’ın yerine Yiğit’i aldık. Forvete Mert’le takviye yaptık. Zaten namağlup şampiyon olan kadromuz vardı. Şuan bir sorunumuz yok. Biz play-out oynayacakmışız gibi kendimizi hazırlıyoruz. Biz bu yüzden şampiyonluk hedeflediğimiz için rakibimizi Altınova ve Kadıköy olarak görüyoruz. Onlar bir sezonda 30-35 maç oynuyorlar. Biz 10 maçla onların karşısına çıkamayız. Ondan dolayı erken başlayıp bol bol hazırlık maçı yaparak en az 20-25 maç oynayıp şampiyonluk kazanarak onların karşısına çıkmayı hedefliyoruz. Altınova da Kadıköy de bizim takımımız. Ancak biz de Yalovaspor’uz. Bu takımı özlenilen eski günlerine geri döndürmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Yalovaspor’u Süper Amatör Küme’den el birliğiyle çıkartmamız gerekiyor. Yalovaspor’u çok seviyoruz. Yalovaspor Süper Amatör Küme’de durdukça, Yalova futboluna zarar verdiğini de düşünüyorum. Buradan biran önce çıkmamız lazım. BAL’dan sonrasının da daha kolay olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138