banner123

Yaşar Doğu Turnuvası İçin Kampa Giriyorlar

Altınova Tersaneler Spor Kulübü’nün başarılı bayan güreşçileri Yaşar Doğu Güreş Turnuvası için kampa girecek. Türkiye Güreş Federasyonu tarafından bu yıl 46.’sı düzenlenen Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvasında Dünya’nın en iyi sporcuları mücadele edecek.

Yaşar Doğu Turnuvası İçin Kampa Giriyorlar

Turnuvaya hazırlanacak olan Büyük Kadınlar A Milli Güreş Takımı ise 11-26 Temmuz 2018 tarihleri arasında Sarıyer’de kamp yapacak. Kampa ise Altınova Tersaneler Spor Kulübü’nden 7 sporcu davet edildi.

Dünyanın en köklü ve prestijli turnuvaları arasında yer alan ve tarihi yaklaşık yarım asıra ulaşan organizasyonda Altınova Tersaneler Spor Kulübü’nün son Avrupa üçüncüsü Buse Tosun’un yanı sıra, Fikriye Gök, Cemile Unudan, Nuray Karadağ, Derya Bayhan, Aslı Tuğcu ve U-23 Avrupa Güreş Şampiyonasında madalya kazanan Beste Altuğ mindere çıkacak.

Büyük Kadınlar A Milli Güreş Takımının teknik direktörlüğünü Efrahim Kahraman üstlenirken, Yılmaz Kurt, Hakkı Gürel ve Mustafa Kasapoğlu ise antrenör olarak görev yapacak.

Büyük Kadınlar A Milli Güreş Takımı kadrosunda sporcularımızın yanı sıra Evin Demirhan, Emine Çataloğlu, Aysun Erge, Merve Kenger, Rahime Arı, Bediha Gün, Dilan Kaya, Mehlika Öztürk, Elif Yanık, Şube Kabak, Hafize Şahin ve Yasemin Adar bulunuyor.

YORUM EKLE