Yeni salon için temel çalışmaları devam ediyor

Yalova’ya yeni bir renk katacak olan 2 Bin 500 seyirci kapasiteli spor salonunun temel çalışmaları aralıksız devam ediyor. 2014 yılında tamamlanması beklenen yeni kompleks sayesinde Yalova ülke çapında ve uluslararası alanda bir çok organizasyonda ev sahipliği yapması bekleniyor.

Yeni salon için temel çalışmaları devam ediyor
 Salonun çalışmaları devam ederken yeni spor salonunun isminin ne olacağı ise merak konusu olmaya devam ediyor. 2 Bin 500 seyirci kapasiteli yeni kapalı spor salonumuzun ve olimpik yüzme havuzumuzun inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

10 bin metrekare spor salonu ve 5 bin metrekare kapalı tam olimpik yüzme havuzu olmak üzere toplam 15 bin metrekarelik alana inşa edilecek dev spor kompleksi sayesinde Yalova, artık ulusal ve uluslararası müsabakalara da ev sahipliği yapabilecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise “Yeni spor salonumuzun inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Ekiplerimiz gece gündüz durmadan çalışarak teslim tarihinden önce salonu bitirebilmek için çaba sarf ediyor. Ankara’dan gelen teknik ekibimiz yeni salonumuzun kontrollerini gerçekleştirerek herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için gerekli önlemleri alıyor. 8 Ağustos’ta da olimpik yüzme havuzumuzun ihalesi var ve ihale süreci tamamlandıktan sonra havuzumuzun çalışmalarına da başlanacak. Sözleşme süreci 2014 olarak görülüyor ancak teslim tarihinin bir aksilik olmazsa daha erken olmasını bekliyoruz. Şu anda zemin altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Fore kazık sistemi ile kapalı spor salonumuzun temel çalışmaları tamamlanmak üzere” denildi.

YORUM EKLE

banner137

banner138