Yeşilova’dan “Süperlik” umut

Yalova 1. Amatör Küme 17. Haftasında süper amatör küme umutlarını sürdürmek isteyen Yeşilovaspor ile Kadıköyspor kozlarını paylaştı. Ahmet Saraç sahasında oynanan karşılaşmayı son dakikalarda bulduğu gollerle ev sahibi ekip 2-1 kazandı ve altın değerinde ki üç puanı hanesine yazdırdı.

Yeşilova’dan “Süperlik” umut
Yeşilovaspor: 2 Kadıköyspor: 1

Yeşil Beyazlı ekibe galibiyeti getiren goller Kürşat ve Cengiz’den gelirken, Kadıköyspor’un tek sayısını İbrahim kaydetti. Karşılaşmanın 90+4. Dakikasında Ferdi ve Hüseyin kırmızı kart görerek cezalı duruma düştüler.  Yeşilovaspor aldığı galibiyet ile Süper Amatör Küme umutlarını son haftaya bırakırken, Kadıköyspor ise umutlarını yitirdi.

Ahmet Saraç sahasında oynanan zorlu ve gergin 90 dakikaya her iki ekipte atak futbol tercihi ile başladı. İlk 45 dakikanın uzatma bölümlerinde 45+3. Dakikada ev sahibi ekip atağında Kürşat attığı golle takımını 1-0 öne geçirdi ve ilk yarının skorunu belirledi. Karşılaşmanın ikinci 45 dakikasının her iki ekipte etkili başladı. karşılaşmada dakikalar 54’ü gösterdiğinde Kadıköyspor’dan sahneye çıkan İbrahim mükemmel bir gol atarak skora 1-1’lik dengeyi getirdi. Son bölümlere doğru rakip kaleye baskı kuran Yeşilovaspor’un 88. dakikada geliştirdiği atakta Cengiz sahneye çıkarak attığı kafa golüyle takımını 2-1 öne geçirdi ve maçın skorunu tayin etti. 

1.A.K.
Stat: Ahmet Saraç Sahası
Hakemler: Ramazan Karahasan ***, İbrahim Mengübeti ***, Kadir Beyaz ***
Yeşilovaspor: Murat ***, İlke ***, Vedat ***, Cengiz ***, Nizamettin ***, Emrah ***, Yasin ***, Erdal ***, Ferdi ***, Kürşat ***, Hikmet ***
Kadıköyspor: Bilal Ocak **, Sefer **, Bilal Doğan **, Yasin Bal **, Kürşat **, Burak **, Enes **, İbrahim **, Yasin Taş **, Ersin **, Ozan **
Goller: Dk.45+3 Kürşat 1-0, Dk.54 İbrahim 1-1, Dk.88 Cengiz 2-1 
Kırmızı Kartlar: Dk.90+4 Ferdi (Yeşilovaspor), Dk.90+4 Hüseyin (Kadıköyspor)
YORUM EKLE