banner123

Yiğit Acarspor’un gururu oldu

Yalova’nın köklü amatör kulüplerinden Acarspor camiası alt yapısından yetişen Yiğit Aslan’ın başarılarından dolayı büyük gurur yaşıyor.

Yiğit Acarspor’un gururu oldu

Bursa Bölge Karmasına seçilen ve burada oynadığı maçlarla adından söz ettiren Yiğit, bir çok kulübünde transfer listesine girmişti.

Yiğit’in başarısı ile çok gururlandıklarını belirten Acarspor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Uzman, “Acarspor olarak altyapımıza verdiğimiz değerin meyvelerini topluyoruz. Sporcularımız çevre illerin ve gittiğimiz şampiyonalarda gözlemci antrenörlerin dikkatlerini çekmeye başlamışlardır. Bu sezon alt kategoride oynayan 5 sporcumuza teklif gelmiş, gelen teklifler değerlendirilmiş ve ailelerine iletilmiştir. Sporcularımızın ailelerinin verecekleri kararları sonrasında sporcularımızın transfer işlemleri gerçekleşecek veya gerçekleşmeyecektir. 9 yaşından beri Acarspor forması giyen, örnek bir sporcu olan, efendiliği, çalışma azmi, güzel futbolu ile Yalova’da son 2 sezondur tüm dikkatleri üzerine çekerek herkesin beğenisini kazanan futbolcumuz Yiğit Aslan’ın Amatör Milli Takıma seçilmesi ve orada başarılı maçlar çıkartarak, Milli takım ve Bursa bölgesi antrenörlerinin gözüne girmeyi başarması, camiamız için övünç ve gurur kaynağı olmuştur. Sporcumuza gelecek olan hayırlı transferlerin önünde durmayıp, yolunu açık tutarak Türk futboluna sunmayı camia olarak çok istiyoruz. Acarspor yönetimi olarak Yalova gençleri için bu yola baş koyduk. Yalova’da dünde kaliteli gençler vardı, bugünde var. Daha önce bu kaliteli gençlerimizi görmemezlikten gelen, bu gençlere inanmayıp kısa vadede çok paralarla transfer yaparak başarıyı yakalama zihniyeti Yalova futbolunu çökertmiştir. Bugün Yalova’da var olan kabiliyetli gençleri eğiterek, ilimizde futbol hamlesi yapabileceğimize Acarspor Yönetim Kurulu olarak inanıyor ve bu uğurda emek harcıyoruz. Bizimle birlikte bu uğurda emek harcayan futbol okulları açarak, takım kurarak Yalova gençliğine hizmet etmeye çalışan tüm Yalova kulüplerimize teşekkür ediyoruz. Yalova’nın yakın zamanda bir futbol kenti olacağına inanıyoruz” dedi.

YORUM EKLE