banner131

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesi Devam Ediyor

Cumhurbaşkanlığı’nın 100 günlük eylem planı kapsamında hazırlanan ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ Projesi Yalova’da devam ediyor.

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesi Devam Ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi Yalova Olimpik Yüzme Havuzunda devam ediyor. Proje kapsamında il merkezindeki ve ilçelerde ki tüm 3 ve 4.sınıf öğrencileri yüzme öğrenecek.
Türkiye genelinde 100 bin çocuğun yararlanacağı yüzme eğitimleri 81 il ile aynı zamanda ilimizde de birer aylık 3 dönem halinde yapılacak. Proje kapsamında verilecek eğitimlere başta Yalova merkez olmak üzere tüm İlkokullardan yaklaşık 400 öğrenciye yüzme eğitimleri verilmektedir.
Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesinin Cumhurbaşkanlığının ikinci 100 günlük eylem planı ile Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında yürüdüğünü belirterek, bu proje 3 aylık bir süreyi kapsayacak. 3 dönemin sonunda çocuklarımızı gerek yüzme adına gerekse müsabık olma adına yüzmeye ve yüzme sporuna kazandıracağız” dedi.

Taha Arslan

YORUM EKLE