Dünya Kimya Kongresi Ak-Kim sponsorluğunda gerçekleşecek

Türkiye Kimya Derneği tarafından düzenlenen ve İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 44.Dünya Kimya Kongresi Ak-Kim’in ana sponsorluğunda yapılacak.

Dünya Kimya Kongresi Ak-Kim sponsorluğunda gerçekleşecek
Ak-Kim Kimya’nın ana sponsorluğunda, “44. Dünya Kimya Kongresi”, Türkiye Kimya Derneği tarafından bu yıl Türkiye’de düzenlenecek. Kimya alanında dünyanın en prestijli etkinliklerinden biri olan kongre, her iki yılda bir IUPAC’a (International Union of Pure and Applied Chemistry) üye olan farklı bir ülkede gerçekleştiriliyor. Kongre bu yıl, 11-16 Ağustos 2013 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezi ve Harbiye Askeri Müze ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Dünyanın bir çok ülkesinden alanında söz sahibi bilim insanının yanı sıra Nobel Kimya Ödülü sahibi Alan Hegeer, Ryojini Noyori, Ada Yonath ve Aaron Ciechanover de alanlarındaki son çalışmalarını kongrede sunacak.

Bu yılki ana teması “Kimya ile Temiz Enerji” olan 44. Dünya Kimya Kongresi’ne ulusal ve uluslar arası 3 bine yakın akademisyen, öğretmen, öğrenci ve sektör yetkililerinin katılması bekleniyor. Kongre boyunca kimyanın her alanında çeşitli konularda sunumlar yapılacak ve uzmanlarca tartışılacak. Kimyanın 11 ayrı ana konusunun yanı sıra, 8 özel sempozyum, workshoplar ve özel bilimsel etkinliklerin yapılacağı kongre boyunca 2 binden fazla sözlü sunum ve poster sunumu yapılacak. Paralel oturumlar eşliğinde ele alınacak konulardan bazıları: kimya ile temiz enerji, kimyasal analizler, kimyasal sentez, fiziksel kimya, mikro ve nano bilim / teknoloji, yeşil ve sürdürülebilir kimya, yaşam kimyası ve malzeme bilimi olacak. 

YORUM EKLE

banner137

banner138