İnternet Bağımlılığı Ve Bilişim Suçları Semineri

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi tarafından 9 okulda Güvenli İnternet Kullanımı, Bilişim Suçları ve İnternet Bağımlılığı konulu seminerler verildi. Seminerlerde 500 öğrenciye konuyla ilgili bilgiler aktarıldı.

İnternet Bağımlılığı Ve Bilişim Suçları Semineri
Öğrenciler internet üzerinden gelen tehlikeler ve internetin yaptığı bağımlılık konusunda KOM Şubesi ve Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenledikleri seminerle uyarıldılar. Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan programlar doğrultusunda Safran Ortaokulu, Sugören İsmet Koçhan Ortaokulu, Elmalık Selim Delen Ortaokulu, E.S.A. Kız teknik ve Kız Meslek Lisesi ve 75. Yıl Ziya Gökalp Ortaokulunda toplam 500 civarı öğrenciye Güvenli İnternet Kullanımı, Bilişim Suçları ve İnternet Bağımlılığı semineri verildi. 
KOM Şube Müdürlüğünden uzmanların katıldığı seminerde öğrencilere; vakitlerini güzel kullanmaları, internette gereğinden fazla süre geçirerek internet bağımlısı olmamaları, kendilerine ait oluşturdukları sitelerde şifrelerini karışık harf ve rakamlardan seçmeleri gerektiği uygulamalı olarak anlatıldı. Öğrencilere kendilerine ait şifreleri en yakın arkadaşları da olsa başkaları ile paylaşmaları, internet üzerinden gelecek bilmedikleri e-postaları açmamaları , tanımadıkları insanlardan gelen arkadaşlık teklifini kabul etmemeleri gerektiği konularında bilgi aktarımı yapıldı. Sunumlar eşliğinde süren seminer sonrasında öğrencilerin soruları da yanıtlandı. 
 
YORUM EKLE

banner137

banner138