Rektörün ‘fake’ hesabının 400 takipçisi var

25 Ocak’ta mikroblog sitesi Twitter’da ‘Yalova Rektörü’ adıyla açılan fake hesap, twitter’da çok sayıda kullanıcı ve özellikle Yalova Üniversitesi öğrencileri tarafından takip ediliyor.

Rektörün ‘fake’ hesabının 400 takipçisi var
5 aydan bu yana toplam 163 tweet atan ‘Yalova Rektörü’nü, tam 397 kullanıcı takip ediyor. ‘Kim takar Yalova Rektörü’nü’ tanıtım yazısıyla sosyal medyada boy gösteren ‘Yalova Rektörü’ son tweet’ini de 15 Haziran’da atmış. Esprili tweetler arasında, ‘Redhack, üniversite sitesini çökertse de gündeme gelsek umuduyla uyuyamadığım geceler var benim. Neymiş büte kalıyormuş. töbe töbe...” şeklinde mesajlar olduğu gibi, ‘Seneye TİGEM’e servisleri kaldırıyorum, hiç umurunuzda değil mi, toplanın eylem yapın’ veya ‘O kadar haksızlık yaptık, biri çıkıp #direnyalova demedi. Marjinal öğrenci alacağım okuluma, bunlarla olmuyor’ gibi ironik  mesajlar da yer alıyor.

İşte Rektör Niyazi Eruslu’yu tiye alan ‘Yalova Rektörü’ hesabından paylaşılan bazı ilgi çekici tweet’ler:

Bu tweet’ler kırıp geçiriyor

Taksim olayları sonrasında Başbakan’ın eylemcileri dinlemesinin ardından, “Kendi aranızdan 10 kişi seçin sorunlarınızı dinlicem diyemedim ya la”, Melih Gökçek’in sözlerine atfen, “İstesek hepinizi sınıfta bırakabiliriz. Buna yeterli gücümüz var”, “Cnn Turk'de Aykırı Sorular programına katılsam ilk sorudan elenirim”, Üniversite şenliklerini takiben, “Zakkum şarkılarına eşlik edebilen 8 kişiye de ödüllerini takdim ettik”, “Üniversiteli erkek öğrencilerimin şenliklerde kız düşürme ümidini boşa çıkarmayin. Onlara iyi davranın”, Fenerbahçe-Beşiktaş maçı sonrasında, “Yarın sınavda fener maçını soracaklar. Kesin talimat verdim. İyi seyirler”, 23 Nisan’da, “Koltuğumu bugün bir çocuğa devretsem, acaba benden iyi yönetir mi? sorular sorular sorular... Kim çıkardı ulan bu koltuk merasimini”..

YORUM EKLE

banner137

banner138