UKUB, Teknoloji Ve Ar-Ge Merkezi İçin Bir Adım Daha Attı

UKUB Başkanı Şamil Özoğul, Yalova’da faaliyete geçirmeyi planladıkları Kalıp İmalatı İhtisas OSB içinde yer alacak, Kalıpçılık Teknoloji ve AR-GE Merkezi’nin temelini oluşturacak projelerde somut adımlar attıklarını söyledi.

UKUB, Teknoloji Ve Ar-Ge Merkezi İçin Bir Adım Daha Attı
Şubat 2013’te tamamlanarak hizmet vermeye başlayan Tersine Mühendislik Merkezi’nin bu alandaki çalışmaların ilk adımını oluşturduğunu belirten Başkan Şamil Özoğul, ikinci adım olarak 673 bin 950 lira bütçeli Endüstriyel Kalıpçılığa Yönelik Ortak Analiz, Simülasyon ve Optimizasyon Merkezi (ASOM) projesinin de BEBKA tarafından kabul edildiğini açıkladı. BEBKA ile sözleşme imzalandığını ve çalışmalara başlandığını kaydeden Özoğul, “ASOM projesini 12 ayda tamamlayarak üyelerimizin hizmetine açmayı planlıyoruz. Bu projeyle endüstriyel kalıpçılığa yönelik ortak analiz simülasyon ve optimizasyon faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini hedefliyoruz. Proje faaliyetleri kapsamında, ASOM’da sunulacak hizmetler ile ilgili ihtiyaç duyulan, makine, ekipman, yazılım, eğitim hizmeti alımları yapılacak ve nitelikli personel istihdamı gerçekleştirilecek” dedi.

UKUB Başkanı Şamil Özoğul, ASOM projesinin tamamlanmasıyla, birlik üyelerine plastik enjeksiyon proses analizi, metal form verme proses analizi, düşük ve yüksek basınçlı döküm proses analizi, 3D lazer işleme ve termal kamera konularında hizmet sunacaklarını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE