“Yalova fiber kente dönüşecek”

Türk Telekom İl Müdürü Hakan Tunç, Yalova’da tüm altyapının fiber optik olarak yenilenmekte olduğunu söyleyerek, “2013 sonlarına doğru Yalova tamamıyla fiber kente dönüşecek” diye konuştu.

“Yalova fiber kente dönüşecek”
AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Telekom İl Müdürlüğü görevine atanan Hakan Tunç’u ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Ziyarette Telekom’u çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Tunç, Yalova’yı gelecek 10 yıla hazırlamak için ses ve bant erişimiyle ilgili altyapı yenilemelerini sürdürdüklerini kaydetti.

Tunç, “Yalova’yı ses ve geniş bant erişiminde layık olduğu yere getireceğiz. Bu anlamda Yalova’da toplam olarak yaklaşık 80 bin internet ve telefon abonemiz var. Tüm alt yapımızı fiber optik alt yapı ile yeniliyoruz. 2013 sonlarında doğru Yalova tamamıyla fiber kente dönüşecek. Bu açıdan Yalova’nın nüfusu itibari ile Batı 2. Bölge Müdürlüğü içerisinde 6 il içerisinde en mümtaz yere sahip. Büyüme potansiyeli yüksek bir il. Üniversitenin ve yeni çevre yolunun yakından geçmesi itibari ile Yalova’yı telekomünikasyon adına önümüzdeki 10 yıla hazırlamak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi. 
YORUM EKLE

banner137

banner138