İlk Mahkemede Mehdi Olduğunu İddia Etti

Yalova'da Ahmet Murat Özakbulak kafasına silahla ateş ederek öldüren S.K isimli şahıs çıkarıldığı mahkemede kendisinin mehdi olduğunu iddia etti.

İlk Mahkemede Mehdi Olduğunu İddia Etti

Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “tasarlayarak adam öldürme, silahlı yağma ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 18 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık S.K. (35), ilk kez hakim karşısına çıktı. Daha önce birlikte iş yaptıkları hemşehrilerinden Hayrettin Yanık’ı (35) oturduğu rezidansta boğarak öldürdükten sonra cep telefonunu gasp ettiği, 37 yaşındaki Ahmet Murat Özakbulak’ı ise Yalova’da tabancayla başına ateş ederek öldürdüğü iddia edilen S.K., ifadesiyle herkesi şoke etti.

Olayın nasıl olduğunu hatırlamadığını belirten S.K., “Misafir olarak maktul Hayrettin Yanık’ın evine gitmiştim. O dönemde uyuşturucu madde kullanıyordum. Şuurum yerinde değildi. Bana bağırmaya başlayınca şaşırdım. Ne yapacağımı bilemedim. Önceden planladığım bir olay değildi” dedi.

“Rüyamda Mehdi Olduğum Söyleniyor”

Arkadaşını öldürmesi için bir sebep olmadığını ifade eden S.K., “Bana ilahi duyumlar geliyor. Cinleri görüyorum. Bu rüyaların etkisinde kalıyorum. Rüyamda bana mehdi olduğum söyleniyor” şeklinde konuştu.

Mahkeme, cinayetten sonra bir süre Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi’nde müşahede altında tutulan sanık S.K. hakkında düzenlenecek raporun beklenmesi için duruşmayı erteledi. 
YORUM EKLE

banner137

banner138