“Yalova İle İlişkileri Güçlendirmek İstiyoruz”

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Bulgaristan Bursa Konsolosu Veselin Bozhilov ve Bursa Konsolosluğu Ticari Ataşes, Aleksandar Aleksandrov’u makamında konuk etti.

“Yalova İle İlişkileri Güçlendirmek İstiyoruz”

Türkiye ve Bulgaristan arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla çalışmalar yapan Bulgaristan Bursa Konsolosu Veselin Bozhilov ve Bursa Konsolosluğu Ticari Ataşes, Aleksandar Aleksandrov Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret ettiler. Yalova’nın da Bulgaristan’dan kardeş şehrinin olduğunu bildiklerini dile getiren Bulgaristan Bursa Konsolosu Veselin Bozhilov Yalova ve Bulgaristan arasında da ticari, sosyal,  kültürel ilişkileri güçlendirmek için birliktelik içerisinde olmak istediklerini dile getirdi.  Yerel yönetimler arasında kurulacak olan işbirliklerinin iki ülke arasındaki tarihi, kültürel ve ekonomik bağları da daha kuvvetlendireceğine inandığını belirten Bozhilov bu kapsamda Yalova Belediyesi ile de işbirliği içerisinde olmak istediklerini vurguladı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti vurgulayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise, “Bulgaristan’dan kardeş şehrimiz var. O nedenle kardeş şehrimizle uzun yıllardır ilişki içerisindeyiz. Birçok ortak etkinlik düzenledik. Karşılıklı ziyaretler gerçekleştirerek bu bağı daha da güçlendirdik. Bulgaristan ve Türkiye arasında ki ilişkilerin güçlendirilmesi anlamında yerel bazda ki çalışmaların olumlu etkilerine bende yürekten inanıyorum. Bu anlamda elimizden gelen her şeyi de yapmaya hazırız” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138