Alperenler İftarda Buluştu

Yalova Alperen Ocakları İl Başkanlığı düzenlediği iftar programı ile ocak mensuplarını buluşturdu. Sadece cemiyet mensuplarının davet edildiği programa üniversite öğrencilerin yoğun ilgisi gözlendi. Programa Alperen Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Kürşat Mican, Büyük Birlik Partisi Yusuf Avcı ve birçok ocak mensubu katıldı.

Alperenler İftarda Buluştu

Ezan öncesi Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program iftar sonrası dua ile devam etti. Alperen Ocakları Yalova İl Başkanı Muhammed İkbal Bilgili bu sene yaptıkları faaliyetler ve önümüzdeki eğitim öğretim sezonunda uygulayacakları projeler ile ilgili bilgi verdi.

Ardından söz alan Alperen Ocakları Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Kürşat Mican, Siyonistlerin ve diger İslam düşmanı gurupların her ramazan Türk-İslam topraklarına düzenlediği saldırılarını arttırdığına, Ramazan aylarında daha çok Müslüman katlettiklerine dikkat çekti.

Filistin'de, Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Irak’ta Müslümanlar üzerinde saldırıların arttırıldığı ve Alperen Ocakları olarak bu bölgelerde ellerinden geldiği kadar insani yardım faaliyeti gösterdiklerini, bu mazlum coğrafyadaki insanların sesini dünyaya duyurmak adına mücadele ettiklerini kaydetti.

Irak'ta yapılan seçimler sonrası Türkmenlerin oylarının çalınması ve ardından Kerkük'te Türkmenlerin günlerdir meydanlarda verdikleri mücadeleye karşı Türk kamuoyunun ve özellikle basının duyarsız kalmasını kabul edilemez bir durum olarak değerlendiren Mican Kerkük Musul ve diğer kadim Türkmen şehirleri kaderine terk edilmemelidir dedi.

YORUM EKLE