Bayram Denetimleri Başladı

Yalova Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü vatandaşların bayram süresi boyunca güvenli seyahat etmeleri amacıyla denetimlere daha şimdiden başladı. Yapılan denetimler, vatandaşların da takdirini topladı.

Bayram Denetimleri Başladı

Yalova Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, bayram boyunca güvenli seyahat edebilmeleri amacıyla denetimler yapmaya başladı.

Toplum taşıma araçları üzerinde tedbir ve denetimlerin artırıldığını belirten Yalova Emniyet Müdürlüğü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bayram boyunca drone ile de denetimin yapılacağını bildirdi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

İlimizde trafik yoğunluğunun yaşanacağı arife gününden itibaren radar ve drone denetimleri yapılacak. Kural ihlali yapan, kendisi ve başkalarının hayatını tehlikeye sokan sürücülere yönelik bilgilendirme ve eğitim faaliyetlerinin yanında idari işlem uygulanacak. Bu bayram döneminde de kazaların meydana geldiği yerler, günler, güzergâhlar, kaza oluş türleri, sürücü kusurları ve yoğunlukları dikkate alınarak trafik kazalarından kaynaklı yaralanmaların ve ölümlerin azaltılmasına yönelik ilave tedbirler planlanarak buna yönelik çalışmalar sürdürülmektedir.”

YORUM EKLE