Çınarcık’ta Helva İkramı

Her kandilde farklı Camilerde vatandaşlara helva ikramında bulunan Çınarcık Belediyesi, Mevlid Kandili’nde de bu geleneğini sürdürerek, Taşliman Camisinde ve Merkez Camisinde Yatsı Namazının ardından cemaate helva ikram etti.

Çınarcık’ta Helva İkramı

Taşliman ve Merkez Caminde Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı, mevlit okundu ve dua edildi. Cami çıkışında ise Çınarcık Belediyesi tarafından vatandaşlara irmik helvası ikram edildi. Helva ikramının ardından kısa bir açıklama yapan Başkan Avni Kurt, "Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin doğumu vesilesiyle kutladığımız ve maddi manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bir Mevlid Kandiline daha kavuşmanın heyecanı ve sevincini hep beraber yaşıyoruz.

Mevlid Kandili, her sözü ve davranışı ile ufkumuzu aydınlatan ve gönül dünyamızı güzelleştiren Peygamberimizin biz inananlara kazandırdığı kardeşlik, dostluk, sevgi, güven ve alçakgönüllülük anlayışını daha iyi kavramamıza vesile olmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularımızı güçlendiren Mevlid Kandilinin ülkemize ve tüm İslam âlemine mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyor, tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE