Daştan, “Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet kabul edilemez”

Dr. Ali Daştan, “Zaman ve mesai kavramı gözetmeksizin daha iyi sağlık hizmeti vermek adına gecesini gündüzüne katan, halka hizmet Hakka hizmettir diyen sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet, kabul edilemez. Şiddet kimden, kime karşı ve hangi nedenle olursa olsun asla kabul edilemez.”dedi.

Daştan, “Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet kabul edilemez”

Dr. Daştan, “Ne yazıktır ki; Ülkemizde her geçen gün sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların giderek arttığını görmekteyiz. Bu olayların çoğu kamuoyuna bile yansımıyor. Gerçekleşen bu saldırılardan biride Gaziantep ilinde yaşanmış olup meslektaşımız Dr. Ersin Arslan, hayatını kaybetmiştir. Amacı hayat kurtarmak olan ve bunun mücadelesi verirken, şiddete maruz kalarak, hayatlarını kaybetme korkusuyla görev yapan tüm sağlık çalışanlarına yönelik halkımızın daha anlayışlı daha sağduyulu olması gerekmektedir.

Tüm vatandaşların bu tür menfur olayların tekrarlanmaması için sağlık kurumlarında şiddete karşı seslerini yükseltmesi, kendilerine hizmet eden sağlık çalışanlarının güvenliğine sahip çıkması büyük önem arz etmektedir. Başta sayın bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ olmak üzere tüm idarecilerimiz her ne şartta olursa olsun hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza yapılan saldırılara hiçbir zaman sessiz kalmamış ve tüm sağlık çalışanlarının yanlarında olduklarını göstermişlerdir. Yalova İl Sağlık Müdürlüğü tüm çalışanları olarak sağlık personellerine yönelik gerçekleştirilen tüm şiddet olaylarını esefle kınıyor, meslektaşımız Dr. Ersin Arslan’ın ailesine, yakınlarına ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz.”dedi.
                                                                                                                                    

YORUM EKLE

banner137

banner138