Dolandırıcılık ve Hırsızlıklara Karşı Uyardılar

Toplum Destekli Polislik Şubesi halkın bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalarına hız kesmeksizin devam ediyor. Bu kapsamda kahvehaneleri dolaşan ekipler vatandaşlara broşür dağıtımı yaptı.

Dolandırıcılık ve Hırsızlıklara Karşı Uyardılar
 Suçla mücadelede halkın bilinçlendirilmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Yalova Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri buna yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarının vatandaşların bilinçli ve bilgili olması ile daha da azaltılacağına vurgu yapan ekipler bu kapsamda kahvehaneleri dolaşarak halka broşür dağıttı. Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'ne giden ekipler buralarda bulunan kahvehanelere girerek vatandaşlarla sohbet etti.

Ardından üzerinde, "Dikkat Dolandırılmayın" yazan broşürleri vatandaşlara dağıtan ekipler vatandaşlardan gelen soruları da yanıtladı. Telefonla yapılan dolandırıcılık olaylarının daha çok eğitim seviyesi düşük ya da yaşlı insanları hedef aldığına vurgu yapan ekipler telefonlarda kendilerini polis olarak tanıtarak bir şeyler talep eden kişilere itibar edilmemesi gerektiğini söylediler. Hırsızlık olaylarında ise güvenlik kamerasının önemine değinen ekipler güvenlik kamerası olan ev ve işyerlerinde hırsızlıkların olmayanlara oranla daha az olduğunu faillerin yakalanma oranının ise kameralı yerlerde daha fazla olduğunu söylediler. Polis ekipleri halkı bu tip olaylarla ilgili şüphelendikleri kişileri polise bildirmeleri konusunda da uyardı.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138