banner123

Dondurma sezonu açıldı

Yaz mevsimine sayılı günler kala havaların sıcak gitmesi, dondurma sezonunun açılması ile birlikte Yalovalı dondurma satıcılarının yüzü gülmeye başladı.

Dondurma sezonu açıldı
Havaların iyice ısınması nedeniyle, dondurma satılarındaki artış özelikle pastane ve dondurma satıcılarının yüzünü güldürüyor.  Bu yıl, geçen yıllara oranla dondurma sezonunun geç açıldığını dile getiren Petek Dondurma’nın işletmecisi Serkan Çetinkaya, “Bu yıl, ilkbahar ayının serin geçmesi nedeniyle dondurma imalatına 1 ay geç başladık" dedi. Yaz mevsimine, sayılı günlerin kaldığı hatırlatan Akan, "Bu yıl, özellikle dondurma tüketicilerine yönelik daha fazla meyve çeşidi içeren dondurma imal etmeyi düşünüyoruz.

Hijyen, konusunda gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Yalova halkı bu yıl daha sağlıklı dondurma tüketeceklerdir" dedi. Fiyatlarının geçen seneki ile aynı olduğunu belirten mekân yetkilileri topunu 1 TL’den sattıkları dondurmanın kapışıldığını söylediler. 22 adet dondurma çeşidiyle hizmet verdiklerini belirten Çetinkaya, Yalova halkının daha çok kakao ve vanilyalı dondurmayı tercih ettiğine değindi.

 

YORUM EKLE