Engelliler Profesyonelleri Aratmadı

Yalova Belediyesi ve Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği tarafından imzalanan protokol gereği fotoğrafçılık eğitimi alan engelliler kendilerine hediye edilen fotoğraf makineleri ile en iyi fotoğrafları çekmek için yarıştı. Engelliler çektikleri bir birinden güzel fotoğraflarla profesyonelleri aratmadı.

Engelliler Profesyonelleri Aratmadı
 Engelli bireylere yönelik fotoğraf çekme eğitimi aralıksız sürüyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Yalova Belediyesi ve Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği tarafından bir protokol imzalanmıştı. Protokol kapsamında engelliler fotoğraf çekmeyi öğreniyor. Son olarak Güzel Sanatlar Merkezi Tiyatro Salonu’nda temel fotoğraf eğitimini alan engelliler, ardından Gazipaşa Caddesi üzerinde dış mekan çekimleri gerçekleştirdi. Bu sırada cadden geçen Muharrem İnce de gençlere poz verdi. Engellilerle birlikte fotoğraf da çektiren İnce, engellilere çalışmalarında başarılar diledi.

Öte yandan Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği Başkanı Suat Gök, engellilere yönelik eğimlerin devam ettiğini ve ilgiden memnun olduklarını söyledi. Gök, 15 öğrencilerinin olduğunu belirterek, “3 aylık fotoğraf eğitimi veriyoruz. Temel fotoğraf eğitimi ve dış mekan çekimleri gerçekleştiriyoruz. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda da engellilerimiz çektikleri fotoğraflardan oluşan bir sergi açacağız” ifadesini kullandı.

 

 

YORUM EKLE