Kar Hayatı Olumsuz Etkiledi

Yalova'da yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Paşakent mahallesinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle bir iş merkezinin çatısı uçtu.

Kar Hayatı Olumsuz Etkiledi
Meteoroloji'nin duyurduğu etkili kar Yalova'da kendisini hissettirdi. Özellikle şehrin yüksek kesimlerinde etkili olan kar ve tipi hayatı olumsuz etkilerken Yalova'nın Paşakent mahallesinde bir iş merkezinin çatısı uçtu. Koçan parçalar vatandaşların yoğun olarak geçtiği bir noktaya düşerken şans eseri bir yaralanma yada ölüm olayı yaşanmadı. Konuyla ilgili bilgi veren Paşakentspor Başkanı Serkan Keçiş, "Bir anda etkili olmaya başlayan kar yağışı ve arkasından gelen tipi iş merkezinin çatısını yerinden söktü. Allahtan olay gece meydana geldiğinden insanlar evlerindeydi. Burası sabah saatlerinde halkın yoğun olarak kullandığı bir nokta. Eğer sabah çatı uçsa birkaç kişinin yaralanması ve hatta ölmesi işten bile değildi. Çatıda halen bir çok parça var. Bu parçalarda belirli aralıklarla uçacak ve yola düşecek. Ben yetkililerin bu konuda bir şeyler yapmasını istiyorum" dedi.
Kar kalınlığının yer yer 20cm'yi bulduğu yüksek kesimlerde araçlar ise kardan neredeyse görünmez bir duruma geldi. Karın tadını ise en çok çocuklar çıkardı. Karla kaplı parklarda oynayan çocuklar kartopu oynamayı da ihmal etmediler.

Ulaşım Kesintiye Uğradı

Kar ulaşımı da etkiledi. Yalova'nın en önemli noktalarından birisi olan Süpürgelik mevkiinde tipi nedeniyle görüş mesafesi yer yer 1 metreye kadar düştü. Karayolları ekipleri gün boyu yolda kar küreme ve tuzlama işlemi gerçekleştirdi. Öte yandan deniz ulaşımı da kar ve fırtınadan nasibini aldı. Yalova-Pendik hızlı feribot ve Yalova-Kartal deniz otobüsü seferleri yapılamadı.

Turuncu Karıncalar Nöbette

Turuncu Karıncalar olarak bilinen Karayolları ekipleri de geceden beri 24 saat usulüne göre çalışıyorlar. Dönüşümlü olarak yollarda çalışma yapan ekipler sürücülerin de takdirini topluyor. Ekipler kar nedeniyle yolda kalan sürücülere yardım ederken bir şekilde yola devam edemeyen sürücüleri de kurumda misafir ediyorlar.

Kapalı Köy Yolu Yok

Birçok ile oranla kapalı köy yolu bulunmayan Yalova bu anlamda şanslı illerden birisi oldu. Özel İdareye bağlı ekipler ile belediyelerin ekipleri kar nedeniyle köy yollarının kapanmaması için yoğun çaba harcadılar. Kar küreme araçlarıyla yolları sürekli açık tutmaya çalışan ekipler nöbetleşe 24 saat çalışıyorlar. 
YORUM EKLE