Kent Müzesi boyanıyor

Yalova Kent Müzesi olarak planlanan Yalova’nın eski Hükümet Konağı inşaatı hızla ilerliyor. Yetkililer, hafta sonu boyanmaya başlayan Kent Müzesi’nin 3 gün içinde boyama işlemleri tamamlanacağını belirttiler.

Kent Müzesi boyanıyor
1960’lı yılların sonunda yıkılan Tarihi Yalova eski Hükümet Konağı'nın yapım çalışmaları devam ediyor. Aslına uygun ve aynı yerde yapılması şartıyla hazırlanan protokol hükümlerine göre yapımı devam eden Tarihi Konak’ın boyama işlemi bu hafta tamamlanacak.

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu uyarınca çıkarılan Taşınmaz Kültür Varlıklarının Korunmasına Ait Katkı Payına Dair Yönetmelik hükümlerine göre yeniden yapılan ve kent Müzesi olarak faaliyet gösterecek olan binanın yapım çalışmaları son aşamaya geldi.
 Kent Müzesi'nde ilk etapta, müzenin 8 ayrı bölümüne kurulacak büyük boy LCD ekranlarla değişik konular hakkında izleyicileri bilgilendirecek.


Müzede bulunan tüm bilgiler Müze’nin girişine konulan KİOSK’lar sayesin de her türlü bilgiye ulaşılacak. Yalova kent müzesinde ayrıca, küçük bir sunum ve brifing odası da yapılacak.

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138