Narkotik Eğitim Tır'ı Üniversitelilerle Buluştu

Uyuşturucu kullanımının insan bedenine verdiği zararı ve yaptığı etkileri interaktif görseller yardımında anlatan Narkotik Eğitim TIR'ı Yalova Üniversitesi öğrencileri ile buluştu.

 Narkotik Eğitim Tır'ı Üniversitelilerle Buluştu

Uyuşturucu kullanımının insan bedenine verdiği zararı ve yaptığı etkileri interaktif görseller yardımında anlatan Narkotik Eğitim TIRYalova Üniversitesi öğrencileri ile buluştu.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlatılan ve Yalova Valimiz Tuğba Yılmaz’ın girişimleriyle 2. kez Yalova'ya gelen Narkotik Eğitim TIR'ı bilgilendirme faaliyetleri kapsamında 2 gün boyunca Yalova Üniversitesi merkez yerleşkesinde kapılarını öğrencilere açtı. Özellikle gençleri hedef alan madde bağımlılığı konusunda farkındalığı artırmak adına faaliyet gösteren ve "Gerçekleri  öğrenin” sloganıyla yola çıkan narkotik eğitim TIR'ı üniversitede öğrencilere ve çalışanlara madde bağımlılığı konusunda aydınlatıcı bilgiler verdi.  Narkotik Eğitim TIR'ını ziyaret eden ve yapılan eğitici sunumlar hakkında uzmanlardan bilgi alan Rektör Yardımcısı Prof. Dr.  Cahit Ensari Narkotik Eğitim TIR'ının çağımızın en önemli sorunlarından biri haline gelen madde bağımlılığı konusunda çarpıcı bilgiler vererek ziyaretçilerin bu konudaki farkındalığını ciddi oranda artırdığını ifade etti.  Narkotik Eğitim TIR'ının Yalova Üniversitesi’nde bulunmasından fevkalade memnun olduklarını ifade eden Prof. Ensari söz konusu çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti.   

 

 

 

 

YORUM EKLE