banner123

Öğrencilerden 250 ıhlamur fidanı

Atatürk İlköğretim Okulu 2. ve 5. sınıf öğretmen ve öğrencileri Yalova Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte Yalova Sugören Köyü Höyüktepe mevkiinde 250 Adet 'Ihlamur Fidanı' dikimi gerçekleştirildi.

Öğrencilerden 250 ıhlamur fidanı
Ağaçlandırma seferberliği kapsamında Yalova Orman İşletme Müdürlüğü’ne başvuran Atatürk İlköğretim Okulu, Sugören Köyü Höyüktepe mevkiinde 250 adet Ihlamur Fidanı öğrenciler tarafından dikildi. Yalova Orman İşletme Müdürü Mustafa Güner, “Ağaçlandırma seferberliği kapsamında kurumumuza başvuran Atatürk İlköğretim Okulu’na Sugören de güzel bir yer ayarladık. Buraya uygun fidan olarak da ıhlamur fidanlarını temin ederek 170 çocuğa fidan dikimi hakkında bilgi vererek öğrencilerin fidan dikmesini sağladık.

Yalova Orman İşletme Müdürlüğü olarak yüzde 59’u orman olan Yalova’da ağaç sevgisinin küçük yaşlarda benimsenmesine sağlamak amacıyla çocuklarımıza yönelik çeşitli faaliyetlerimiz olmaktadır. Atatürk İlköğretim Okulu’ndan gelen 170 çocuğumuzla da bunlardan bir tanesini gerçekleştirdik. Çocuklarımızı fidan dikerken ki mutlulukları ilgileri bizi ziyadesiyle memnun etti. Bu sebeple öğrencilere ağacın önemi ile ilgili bilinci veren öğretmenlere teşekkür ederiz.”diyerek ağaç dikimi gerçekleştirmek için Yalova Orman İşletme Müdürlüğü’ne başvuran her okula ve kuruma severek yardımcı olduklarına değindi.
YORUM EKLE