Pusula’dan ‘bahar yürüyüşü’

Pusula Doğa Etkinlikleri Yalova Grubu bahar yürüyüşlerine devam ediyor. Erikli Yaylası, Dipsiz Göl, Şenköy güzergâhından ilerleyen ekip 30 kilometreye yakın dağ ve patika yolda yürüdü.

Pusula’dan ‘bahar yürüyüşü’
Havaların ısınmasıyla yürüyüşlere daha çok katılımın olduğu gözlemlenirken Yalovalılar için Pusula Doğa Etkinlikleri, hafta sonu gezi programları içinde en ön sırayı alıyor.
 
Teşvikiye İlçesi’ne kadar araçla gittikten sonra araçtan inen ekip patika yolunu izleyerek Erikli Yayla’sında mola verdi. Ardından Kent Ormanı içinden büyük Dipsiz Göl’e geçildi. Şenköy’de son durak olan 3000 yıllık Kovuklu Çınar ağacını ziyaret edip köy kahvesinde yorgunluk çaylarını içen ekip, tarih ve doğa ile iç içe olmaktan ötürü keyif aldıkları belirtti. Yürüyüşe katılanların her yaş ortalamasından olduğu gözlemlenirken hafta sonlarını en iyi bu şekilde değerlendirdiklerini açıklayan yürüyüş ekibinden Sevcan Dursun, ‘ Her hafta sonu katılmaya çalışıyorum. Sadece Yalova değil Türkiye’nin birçok iline gidip orada da hem doğa hem de tarihi yaşıyoruz. Şehir yaşamının getirdiği stres ve temiz hava ihtiyacımızı bu yürüyüşlerden karşılıyoruz. Etkinlikler herkese açık sosyal medya aracılığıyla ile ulaşılması ve bilgi alması kolay oluyor. ’dedi.

Oya Erkan
YORUM EKLE