banner131

Rotary RYLA Seminerleri Başlıyor

Yalova Rotary Kulubü Engelli Bireylere Yönelik Rotary Geleceğin Liderlerini Arıyor - (RYLA) - Semineri 13 -15 Aralık 2013 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Rotary RYLA Seminerleri Başlıyor
 Yalova Rotary Kulübü dönem başkanı Nurten Bozkurt yaptığı açıklamada Yalova’da engellilere yönelik seminerin 13 Aralık’da gerçekleşeceğini söyledi. Bozkurt yaptığı açıklamada “Yalova Rotary Kulübü tarafından düzenlenen;  yaşları 18 – 30 arasında değişen ve  % 40 ile % 90 arasında engel oranı bulunan bedensel, görme ve işitme engelli bireylere kişisel gelişimi destekleyen liderlik vasıflarını kazandırmayı ve iyi yurttaşlık bilincini aşılamayı amaçlayan seminer 13  15 Aralık 2013 tarihleri arasında Uygulama Otelinde gerçekleştiriliyor.” denilerek şu bilgilere yer verildi.

Seminere katılmış bireylere etkili bir eğitim deneyimi kazandırmak, engelli bireylere liderlik için cesaret vermek,seminer boyunca yapılacak münazaralar, karşılıklı sohbetler ve sosyal etkinliklerle dostlukların geliştirilmesini sağlamak,engelli sorunlarına odaklı bir şekilde savunuculuk kavramı ve savunuculuk sürecinin temel öğelerine dair bilgi edinmesini sağlamak,etkin bir savunuculuk stratejisi hazırlamak ve yürütebilmek için gerekli becerilerin geliştirilmesini sağlamak üzerine kurgulanmıştır.

Seminer aşağıdaki konu başlıkları altında çeşitli eğitim ve atölye çalışmalarından oluşacaktır.

- Liderlik geliştirme

- Sivil Toplum ve Gençlik Katılımı

- Etkin İletişim ve Sosyal Medya

- Dönüşümcü Liderlik

- Engelli ve Hak Temelli Yaklaşımlar

- Savunuculuk ve Ayrımcılık

Katılımcıların liderlik vasıflarının geliştirilmesi ve kendi bölgelerindeki engelli hakları sorunlarına dair bir savunuculuk planı oluşturabilmesidir.

YORUM EKLE