Sürdürülebilir Av Yönetimi Programı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı II. Bölge Müdürlüğü Yalova Şube Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre, Genel Müdürlüğün av sezonunun kapandığı itibariyle ‘Sürdürülebilir Av Yönetimi Programı’ adıyla bir dizi program başlattı.

Sürdürülebilir Av Yönetimi Programı

2012 Sürdürülebilir Av Yönetimi Programı ile hedeflenen; ülkenin önemli zenginliği olan yaban hayatının sürdürülebilir kullanımı ve av sezonunu dışında da yaban hayatının desteklenmesidir.

 5 kademede yürütülecek olan Program ile tüm vatandaşlara büyük mesuliyetler düşmektedir. Program süresince; avcılar, avcılık konusunda hizmet veren sivil toplum kuruluşları, liseli- üniversiteli gençler, yerel yönetimler, köy tüzel kişilikleri, kolluk kuvvetleri gibi pek çok kişi, kurum ve kuruluş işbirliği içerisinde olacak. Sürdürülebilir Av Yönetimi Programı dahilinde yapılacak etkinlikler şu şekilde: Şubat ve Mart aylarında “Silahımı Asıyorum Yemlemeye Çıkıyorum”, Mart ve Nisan aylarında “Üreme Döneminde Avımı Koruyorum”,  Mayıs ve Haziran aylarında “Avlanmıyorum, Görüntülüyorum”, Temmuz ve Ağustos aylarında “Avlanmıyorum- Yarışıyorum”, Ağustos ve Şubat aylarında ise “Avcılar ile El Ele, Kontrollü Avcılık” programları bulunuyor.

YORUM EKLE