Tam Biletler Tükendi

Bu yıl büyük ikramiyenin 70 milyon TL olarak rekor kırdığı Milli Piyango’ya talep büyük. Piyango bayileri ise tam biletlerin yılbaşına günler kala tükendiğini dile getiriyorlar.

Tam Biletler Tükendi

70 milyon TL’lik büyük ikramiye ile tüm zamanların rekorunu kıran Milli Piyango talep patlaması yaşıyor. Büyük ikramiyenin yanısıra 1 adet 7 milyon, 10 adet 1 milyon, 30 adet 100 bin TL’lik ikramiye dağıtacak olan Milli Piyango bayilerinde zengin olma hayali kuran vatandaşlar yoğunluk yaşanmasına neden oluyor. 22 yıldır Yalova’da tescilli bayi olarak Milli Piyango bileti satan Temur Alışkan, “Bu yıl Milli Piyangoya inanılmaz bir rağbet var. Elimizde tam bilet kalmadı. Yarım biletler ise tükenmek üzere. Çeyrek bilet bu yıl diğer yıllara oranla daha az satıldı. Ama birkaç güne çeyrek biletlerinde tükeneceğini düşünüyorum. Bu yıl tam biletleri 70 TL’den, yarım 35 ve çeyrek biletleri ise 17.5 TL’den satışa sunduk. Vatandaşlar büyük ikramiye hayali ile biletlerini alıyor ve çekilişin yapılacağı saati bekliyorlar” dedi.
Alışkan vatandaşlara uyarıda da bulunarak, “Milli Piyango biletini tescilli bayiler dışında almayın. Zira çekilişten sonra karşınızda muhatap bulamazsınız. Tescilli bayiler ise görev noktalarında olmak zorundadır. Amorti dahi çıksa gelip paranızı tescilli bayiden alırsınız” diye konuştu. 

Taha Arslan

YORUM EKLE