Yayla Yolu Bakımdan Geçti

Yalova İl Özel İdaresi tarafından başlatılan çalışma ile Delmece Yaylasına giden yol asfaltlandı. Bu sayede yaylaya ulaşım çok daha konforlu bir hale geldi.

Yayla Yolu Bakımdan Geçti

Yalova İl Özel İdaresi ilin en önemli turistik zenginliklerinden birisi olan Delmece Yaylasına ulaşımı kolaylaştırmak adına çalışma başlattı. Yolda meydana gelen bozulmalar nedeniyle vatandaşlardan gelen tepkileri dikkate alan İl Özel İdaresi yoldaki bozulmaları ortadan kaldırmak adına bu güzergahta asfaltlama ve sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışma neticesinde yaylaya ulaşım eskisine oranla çok daha rahat bir hale geldi. Konuyla ilgili bilgi veren Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, “Yaylalarımız ilimizin turizmi açısından çok önemli noktalar. O nedenle buralara ulaşımın en rahat şekilde yapılmasını önemsiyoruz. Bu yolda kış aylarında mevsim şartları nedeniyle bazı bozulmalar yaşanıyor. Bizde yaz aylarında yolun bakımını ve ihtiyaç duyulan noktalarında ise sathi kaplama işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Delmece Yayla yolundaki tüm olumsuzlukları ortadan kaldırdık. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile yaylaya gidip gelebilirler” dedi.


Öte yandan Armutlu ilçesine bağlı Hayriye ve Selimiye Köylerinden gelen talep üzerine bu köylere ulaşımı sağlayan yollarda da sathi kaplama çalışması gerçekleştirildi.

YORUM EKLE