DİMYAT’A PİRİNCE GİDERKENEVDEKİ BULGURDAN OLANLAR

Renkli, saygılı nefis bir “Ahilik Haftası” kutladık.Ticaret Bakanlığının himayesinde Yalova ili Ticaret Müdürlüğünün tüm kadrosuyla katıldığı,üstün gayret gösterisini huşu ile izledik.Haftanın başından sonuna her etapta Sn. Valim Muammer Erol, Milletvekilimiz Sn.Ahmet Büyükgümüş, Kaymakamımız Sn.Ömer Bilgin’in gönülden iştiraklerini minnetle anıyorum.

Son gün Kültür Merkezinde Eğitmen Sn.Hayati İnanç’ın “Ayinesi iştir kişinin” temalı nefis söyleşisi, Gençlik ve spor il Müdürlüğünün, yüzlerce öğrenciyi salona iştirakinin sağlanması renkli haftaya son damgayı vurdu.Görünmeyen perde arkasında ilk günden son güne kadar uğraş veren,ter döken Çiftlikköy esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Sn.Ramazan Tekin ve Sn.Tekin’in sağ kolu tüm aktivelerde hizmet sunan Bahar Tarım Hanfendiye ilçem adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Çiftlikköy ilçemizin ilk ahisi Hayrettin Eryiğit’i kutlar başarılarının devamını dilerim.Sn.Eryiğit’in yetiştirdiği onlarca çırak,kalfa şimdi şantiyelerde “USTA” konumunda evlatlarına ekmek yediriyor,tümünü yetiştiren “Baş usta Ramazan Tekin ne kadar öğünse hakkıdır.

Siyasi partileri MHP ilçe başkanı Sn.Yaşar Boz temsil etti.Benim belediyemden bir muhteremi göremedim.İlçemize altın tepsi ile sunulan bu fırsattan istifade etmesi,gururlanması gerekenlerin olmayışından çok şey kaybettiler. Telafisi yok mu, muhakkak var,onu düşünmeyi onlara bırakıyorum.

-----------------------------------------------------------------

Bir kadın bir erkek,trende karşılıklı gidiyorlardı.

Kadın-her gülümsemenizde sizi davet etmek geçiyor içimden……..

Erkek-Yaaa!Bekarmısınız?

Kadın-hayır!....dişçiyim.

-----------------------------------------------------------------

-Garson!....garson!... O başparmağını bifteğimin üzerinden çek hemen!

-Yok canım!...çekeyim de bir daha mı yere düşsün?

-----------------------------------------------------------------

YORUM EKLE