170 rektör Yalova’ya geliyor

Türkiye’nin rektörleri Haziran ayında Yalova’da buluşacak. Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, 16-17 Haziran tarihleri arasında, Üniversitelerarası Kurul Toplantısı’nın Yalova’da yapılacağını açıkladı.

170 rektör Yalova’ya geliyor
İki gün süren etkinliklerde rektörler Yalova’nın imkanlarını ve fırsatlarını da yerinde görme imkanı bulacak. Rektör Eruslu, “Yalova’ya 170 üniversitenin rektörlerini getiriyoruz. İki gün sürecek bir etkinlik. İlk gün Yalova’yı gezdireceğiz, Yalova’nın imkanlarını ve fırsatlarını göstereceğiz. İkinci gün de 170 rektör ve üniversite temsilcisi ile kurul toplantısını yapacağız. 

16-17 Haziran olmak üzere 2 güne yayılıyor bu buluşma. Esas toplantı 17 Haziran pazartesi günü yapılacak. Bu her ay olan rektörlerin katıldığı üniversiteler arası kurul toplantısı.  Bu ayınki Antalya’da olacak. Haziran’da ise bütün üniversitelerin rektörleri ve birer temsilcileri Yalova’da olacak. Kuruluş tarihine göre üniversite rektörleri de kurul başkanları oluyor.  Normal şartlarda büyük üniversitelerde yapılıyor. Ama biz bunu Yalova’da yapacağız. Eskiden büyük balık küçük balığı yutuyordu, şimdi hızlı balık yavaş olanı yutuyor” dedi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138