66 Aylık Minikler Okul Yolunda

İlkokul birinci sınıfa yeni kayıt yaptıran öğrenciler ile okul öncesi eğitime başlayacak öğrenciler, dün velileriyle birlikte okulun yolunu tuttu. Yalova'da 3 bin 233 minik öğrenci ders başı yaptı. Okul bahçelerine velileri ile birlikte gelen minikler ilk kez anne ve babalarından ayrılmanın telaşını yaşadılar. Öğrenciler kadar veliler de telaşlıydı.

66 Aylık Minikler Okul Yolunda
Velileriyle birlikte sabah saatlerinde okullara gelen çiçeği burnunda öğrenciler, ilk bir hafta okula alışma süreci yaşayacak. İlkokul birinci sınıfa yeni kayıt yaptıran öğrenciler ile okul öncesi eğitime başlayacak öğrenciler 2012-2013 eğitim yılı için  okula başladı. Yeni eğitim sistemiyle birlikte okula başlama yaşı 66 aya çekilmişti. 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı birinci sınıfa başlayacak öğrenciler için dün başladı.

Genelde çekingen tavırlar sergileyen çocukların velileri ise çocuklarına güveniyor. Birçok veli çocuklarının yaşı küçük olmasına rağmen okula gidebileceğini söylerken, küçük çocuklar okula adapte problemlerinin ortadan kaldırılması için 1 hafta önce okula başlıyor.
YORUM EKLE

banner137

banner138