Çınarcık MYO’nun yeni binası hizmete giriyor

Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan, Yalova Üniversitesi’nin Çınarcık Hasanbaba mevkiinde geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Çınarcık Meslek Yüksekokulu Binasının 2012-2013 eğitim öğretim yılında hizmete gireceğini söyledi.

Çınarcık MYO’nun yeni binası hizmete giriyor
2 yıl önce Başkan Erdoğan’ın gayretleriyle Çınarcık MYO, Çınarcık Belediyesi’nin restore edilen üst katında eğitime başlamıştı. Okul, geçtiğimiz yıl ilk mezunlarını da vermişti. 2010’da Hasanbaba’da temeli atılan ve geçen sene inşaatı başlayan yeni Çınarcık MYO binası, modern mimarisiyle göz alıyor. 

2 bin metrekaresi ana binadan oluşan, bir bodrum, zemin kat ve 2 de normal kattan meydana gelen binanın maliyeti ise 2 milyon 540 bin TL. Yeni binanın öğrencilere 2012–2013 eğitim ve öğretim yılı döneminde hizmet vermeye hazır hale geleceğini belirten Başkan Erdoğan, “Dış cephe çalışmalarında sona yaklaşılan ve iç mekân çalışmalarının son hızla devam ettiği binanın ulaşım konforu için bağlantı yollarında da sona yaklaşılmaktadır. Yeni bir binada yeni bir döneme başlayacak olan Çınarcık Meslek Yüksek Okulunda Yaşlı Bakım Programı, Özel Güvenlik Programı ve Sosyal Hizmetler Programları gibi yeni 6 bölüm ve 2 de gece bölümü olmak üzere en az 440 öğrencimize Türkiye’de bir ilk olarak hizmet verecektir” diye konuştu.
YORUM EKLE

banner137

banner138