Gençlere Örnek Oldular

Yalova Huzurevi’nde kalan yaşlılar, Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Yalova İl Halk Kütüphanesi’ni ziyaret ettiler. Okumanın önemine dikkat çeken yaşlılar bu hareketleriyle gençlere de örnek oldular.

Gençlere Örnek Oldular

Kütüphaneler Haftası Yalova’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de bir etkinlik düzenledi. Yalova Huzurevi’nde kalan yaşlılar Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal’la birlikte İl Halk Kütüphanesi’ni ziyaret ettiler. Burada Kütüphane Müdürü Bünyamin Utar tarafından karşılanan yaşlılar kütüphaneyi gezerek bilgiler aldılar. Utar ziyaretten büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek yaşlılara kütüphane üyelik kartı hediye etti. Bu hareketleri ile gençlere örnek olmak istediklerini belirten huzurevi sakinleri ise, “Okumanın yaşı yoktur. İnsan okuyarak her yaşta bir şeyler öğrenmeyi sürdürür. Biz de gençlere okumanın önemini anlatabilmek adına böyle bir ziyaret gerçekleştirdik” dediler.
Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Faruk Uysal ve huzurevi sakinleri daha sonra Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Şeref Tali’yi makamında ziyaret ederek Kütüphaneler Haftası’nı kutladılar. Yalova’ya bir gezici kütüphane getirildiğini dile getiren Tali, bu kütüphane sayesinde kitapları okumak isteyenlerin ayağına götüreceklerinin de müjdesini verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 10:27
YORUM EKLE