İl Müftülüğü’nden Online Kuran Kerim Eğitimi

Yalova İl Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık, İl Müftülüğü’nün koordinesinde yapılacak olan ‘Haydi Türkiye Evden Kuran Öğrenmeye’ projesi ile ilgili açıklamada bulundu.

İl Müftülüğü’nden Online Kuran Kerim Eğitimi

İl Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık, İl Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen 100 kişilik Vasfiye Turna Hafızlık Yatılı Kuran Kursu inşaatı, online seminerler ve Haydi Türkiye Evden Kuran Öğrenmeye projesi ile ilgili bilgi verdi. 100 kişilik Vasfiye Turna Hafızlık Yatılı Kuran Kursu inşaatının hızlı bir şekilde devam etiğini belirten Çıkrık, “Son kat betonu da atılan kursumuzun binası 2021 yılı içerisinde tamamlanıp halkımızın hizmetine sunulması hedeflenmektedir” dedi. 

Online seminerler düzenleniyor

İl Müftülüğü’nde online seminerlerin yapıldığını anlatan Çıkrık, “Öte yandan Yalova Müftülüğü tarafından birçok eğitim programımız yapılmakla beraber, aile eğitimi seminerleri düzenlenmektedir. İnstagram ‘diyanetyalovaadrb’ sayfasından yayınlanan seminerler halkımızın istifadesine sunulmaktadır. Ayrıca bu seminerler ‘yalovamuftuluk’ facebook adresinde de yayınlanmaktadır” şeklinde konuştu.

Kayıtlar 17 Ocak’a kadar devam edecek

Kuranı Kerim’i öğrenme projesinden bahseden Çıkrık, “COVİD-19 salgını nedeniyle daha önce Kuran kurslarındaki yüz yüze yürütülen eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitimle devam ettiren Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, şimdi de bu kurslara katılamayan vatandaşlar için ‘Haydi Türkiye Evden Kuran Öğrenmeye’ sloganıyla Kuranı Kerim Öğretim Programı hazırladı. Haftada 3 gün ve günde 2 saat dersin yapılacağı programa 14 yaş üzerindeki kişilerin başvurabileceği programa, Kur’an-ı Kerim okumasını bilmeyenler katılabilecek. Proje kayıtları, 17 Ocak 2021 tarihine kadar devam etmektedir. Yalovalı vatandaşlarımız www.divanet.org adresinden kayıt yaptırabilirler” dedi.

YORUM EKLE