İşkur’dan liselilere mesleki rehberlik

Yalova Anadolu Lisesi Rehberlik Servisi 12.sınıf öğrencilerini iş hayatına yönelik bilgilendirmek amacıyla Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü uzmanlarının katılımıyla etkinlik düzenledi.

İşkur’dan liselilere mesleki rehberlik
Yalova Anadolu Lisesi  Rehberlik Servisinin mesleki rehberlik çalışmaları doğrultusunda 12. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak  ‘Eğitim sonrası tercihler, iş arama becerileri, CV hazırlama, görüşme teknikleri’ ile ilgili konularda  bilgi verilmesi amacıyla Yalova Çalışma ve İş  Kurumu  İl Müdürlüğü uzmanlarını ağırladı. 

İş ve Meslek Danışmanları Mustafa İştar ve Mustafa Tuncel’in katılımıyla gerçekleşen etkinliğe yaz tatilini çalışarak değerlendirmeyi düşünen ayrıca iş hayatının beklentilerini  merak eden öğrenciler tarafından büyük ilgi gösterildi. Etkinlikte öğrencilere ‘Meslek seçiminin öneminden yurtdışı eğitimleriyle ilgili seçeneklere ve öğrencilerin üniversite eğitimi ile sonrasında diplomasıyla paralellik gösteren iş hayatına hazırlanmaya kadar geniş bir yelpazede verilen bilgilerle gerçekleştirildi. Birçok kişinin de yanlış bildiği ve iş başvurularında ön kişilikle ilgili bilgi vermesi açısından önemli olan,  özgeçmiş (CV)  hazırlama teknikleri öğrencilerin dikkatle izlediği ve  Meslek Danışmanlarının yaşanmış görüşme deneyimlerinin paylaşıldığı bir konu olarak, öğrencilerden  büyük bir ilgi gördü.

YORUM EKLE

banner137

banner138