KYK Yurdu Tamamlandı

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan 664 kişilik öğrenci yurdu inşaatı tamamlandı.

KYK Yurdu Tamamlandı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, KYK yurdunun bahçe çimlendirilmesinin ardından 15 gün sonra eğitime hazır olacağını söyledi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan 664 kişilik öğrenci yurdu inşaatı bitti. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan 664 kişilik öğrenci yurdu inşaatı tamamlandı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, KYK yurdunun bahçe çimlendirilmesinin ardından 15 gün sonra eğitime hazır olacağını söyledi. 37 bin m2 kare alan içerisinde yer alan KYK yurdunda, 400 kişilik yemekhane, 210 kişilik konferans salonu, genç ofis merkezi, 6 tane çok amaçlı salon, yönetim binası, sağlık hizmetlerinin yapılacağı revir, bahçede ise basketbol ve voleybol sahaları yer alıyor.

‘KYK yurdunun konforu üniversite tercihlerini de etkiliyor’

Yurt inşaatının bir yıl içerisinde tamamlandığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, “KYK yurdu üniversite tercihlerini de etkileyen bir durum. Öğrenciler tercih yapmadan önce kalacakları yurdun konforunu ve sosyal imkanlarını araştırıyorlar. Yeni yapılan KYK yurdu ile öğrencilerimiz sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerle desteklenecek. Dere Mahallesi’nde bulunan yurtlarımızı da buraya taşımış olduk. Oradaki imkanlarımız biraz daha kısıtlıydı. Bakanlığımızın KYK yurdu standardında değildi. Yurdumuzun kullanımında önceliğimiz kız öğrencilerimiz olacak. Yurdun ekipman desteği, donatım malzemelerinin temini ve bahçe düzenlemesinin ardından kullanıma hazır hale gelecek” dedi.

‘Ulaşımda sorun yaşanmayacak’

Yurdun Yalova Üniversitesi’nin tam karşısında olması sebebiyle öğrencilerin ulaşımda zorluk çekmeyeceğini söyleyen Müdür Kalyon, “Genel Müdürlüğümüzün amacı; yurt içinde ve dışında yükseköğrenim gören öğrenciler için yurtlar yapmak ve bunların işletmesini sağlamak, beslenme yardımı yapmak, eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle milli ve manevi gelişmelerine katkı sağlamak, yükseköğrenim öğrencilerine kredi veya burs vermek, öğrencilerin yükseköğrenimlerini kolaylaştırmaktır. Bu doğrultuda yeni yapılan yurdumuz lüks otel konforunda. Yeni bina hem ulaşım hem de donanım anlamında öğrencilerimize büyük avantaj sunacak” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE