OÇEM Kampüsü Hızla İlerliyor

Yalova’daki otizmli çocukların rehabilitasyonunda çok önemli bir rol üstlenecek olan Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM)'in fore kazıklarının imalatı tamamlandı. Merkezin yapımı hızla ilerliyor.

OÇEM Kampüsü Hızla İlerliyor

Otistik çocuklar açısından çok büyük önem taşıyan tesisi Yalova’da ki otizmili çocukların yanısıra çevre illerdeki çocuklara da hizmet verecek bir kapasitede olacak. 14 bin 250 m2 alanda kurulacak olan tesisin planlarında 2 yüzme havuzu, spor salonları, 400 kişilik çok amaçlı salon ile ailelere yönelik eğitim salonların yer alacak. OÇEM’in yapımını uzun yıllardır beklediklerini dile getiren Otizmili çocukların aileleri ise, “Çocuklarımız açısından bu tesis büyük bir önem taşıyor. Şu anda ülkenin hiç bir yerinde böyle bir tesis yok. Bu tesisin ilimizde kurulması sadece Yalova'da yaşayan Otistik çocuklar için değil, Marmara Bölgesi ve hatta Türkiye'deki tüm Otizm hastası çocuklar için önem arz ediyor. Çocuklarımız OÇEM sayesinde artık çok daha rahat ve modern bir ortamda hepsinden daha da önemlisi kendi illerinde hizmet alabilecekler. Uzun yıllardır bu merkezin yapılmasını bekliyoruz. Yıllar süren hayalimiz artık gerçek oluyor. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederiz” dediler.

Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise, “10.07.2018 tarihinde ihalesi yapılan, 07.09.2018 tarihinde inşaat çalışmalarına başlanılan 31.453.000,00 TL sözleşme bedelli Yalova Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi (OÇEM) Binası inşaatında fore kazık imalatları tamamlanıyor. 8 blok 14.250 m2 kapalı alandan oluşan OÇEM binası sözleşmesine göre 365 günde tamamlanması planlanıyor” bilgilerine yer verildi.

YORUM EKLE