Öğrenciler trafiği ve bisikleti uygulamalı öğreniyor

Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Birimi’nin verdiği ve Yalova Belediyesi’nin de desteklediği ortak çalışmayla, öğrencilere bisiklet kullanımı ve trafikte nasıl davranacakları eğitimi okullarında uygulamalı olarak veriliyor.

Öğrenciler trafiği ve bisikleti uygulamalı öğreniyor
Atatürk İlköğretim Okulu’nun bahçesinde oluşturulan ‘Gezici Çocuk Trafik Eğitim Parkı’ ile ilk 3 günde toplam 500 öğrenci, uygulamalı eğitimlerden geçti. Yalova merkezinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilere derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında trafikte karşılayacağı tehlikeleri algılayarak trafik kurallarına uygun davranış kazandırmak, böylece trafik kültürünün oluşmasına yardımcı olmanın hedeflendiği eğitimler, Saffet Çam ve GOP İlköğretim Okullarında devam edecek.

Hedef 5000 öğrenci

Eğitimlerle trafik kazalarının en aza indirilmesi için öğrencilerin öğrendikleri trafik kurallarını diğer aile bireylerine aktarılması yoluyla, hem bilgilendiricilik hem de denetleyicilik görevlerini yapmaları teşvik ediliyor. Bu amaçla hazırlanan gezici çocuk eğitim parkı, 2012-2013 eğitim öğretim yılı çalışmalarına Atatürk İlköğretim Okulu’nda başlandı. Okulun anasınıfları, birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sınıflarından 500 öğrenci bu eğitimlere katıldı. Yıl sonuna kadarsa Yalova’da 5000 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. İl merkezi okullarında eğitimlerin aksatılmaması kaydıyla bağlı ilçe okullarından talep gelmesi halinde buradaki öğrencilere de eğitim verilebileceği ifade ediliyor.

YORUM EKLE

banner137

banner138