Öğrencilerini Oryantasyon Günleri İle Karşılıyor

Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesine bu sene katılmış olan 9. sınıf öğrencileri için okuldaki hayatı zenginleştirmek, kolaylaştırmak ve iyileştirmek üzere 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Oryantasyon Günleri gerçekleştiriyor.

Öğrencilerini Oryantasyon Günleri İle Karşılıyor

Oryantasyon programı kapsamında 9. Sınıfa yeni başlayan öğrenciler için tanışma ve kaynaşma adına fotoğraf gezisi düzenlendi. Usta Öğretici Fatih Genç’in gözetiminde Yalova Sahili’nde gerçekleştirilen fotoğraf gezisinde öğrenciler hem eğlendi hem de eğlenirken fotoğrafçılığa ilk adımlarını attılar.

Meslek lisesinde okuyan bir öğrencinin önce okulunu ve bölümünü sevmesi gerektiğinin önemini vurgulayan Usta Öğretici Fatih Genç, “Öğrencilerin öncelikle ne yapmayı istediğini bilmesi çok önemli. Bizim okulumuz gibi bir okulda okuyan öğrenci önce okulunu ve tercih ettiği bölümü sevmeli. İletişim alanı zor ve fedakarlık isteyen bir bölüm olduğu için her öğrencinin buna hazırlıklı olması gerekir. Bizde elimizden geldiğince öğrencilerimize bu mesleği sevdirmeye çalışıyoruz” dedi.

YORUM EKLE