Okul alışverişinde dikkat!

İlk ve orta dereceli okullarda yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala, Yalova’da kırtasiye ve okul alışverişleri artıyor.

Okul alışverişinde dikkat!
Gelir seviyesine göre farklı fiyat seçeneklerinin sunulduğu kırtasiye sektöründe, kırtasiye malzemelerinin sağlıklı ve kaliteli ürünlerden seçilmesi gerektiğine dikkat çeken Bilgi Kırtasiye sorumlusu Serkan Akyıldız, ”Ürün satın alırken markanın güvenli olması gerekiyor. Sağlığa uygun olmayan maddeler içeren kırtasiye ürünlerini satın alma noktasında velilerin gereken duyarlılığı göstermesi gerekiyor”  diyerek velilerin okul alışverişlerinde duyarlı olması gerektiğinin altını çizdi.

Özellikle kalem, boya, defter gibi öğrencilerin sürekli kullandığı kırtasiye malzemelerinin sağlıklı ürünlerden seçilmesi gerektiğini belirten ve okul alışverişi yapacak Yalovalı velilere tavsiyelerde bulunan Akyıldız, ”Üreticisi belli olmayan ürünlerin satın alınmaması gerekiyor.

Veliler özellikle 18 yaş altı öğrenciler için yapacakları alışverişlerde kırtasiye malzemelerinde solvent içerikli ürünler almamaya dikkat etsinler. Çin malı kırtasiye ürünlerinde ambalajları bile sağlığa zararlı maddeler içerebiliyor. Kalite ve güvenlik testlerinden geçmiş, kimyasal ve toksik madde içermeyen ürünlerin kullanılması çocukların sağlığı açısından önem taşıyor. Velilerin okul alışverişi yaparken bu bilinçle hareket etmesini temenni ediyoruz”  dedi.
YORUM EKLE

banner137

banner138