‘Okullara ek bütçe verilmeli’

Yalova Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu ile yönetimi, Çiftlikköy ilçesindeki okullara giderek yöneticiler ve öğretmenlerle görüştü.

‘Okullara ek bütçe verilmeli’

Yalova Eğitim-Bir-Sen Şubesi, Çiftlikköy’deki okullara ziyaretler gerçekleştirdi. Yalova Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu ile yönetimi, Çiftlikköy ilçesindeki okullara giderek yöneticiler ve öğretmenlerle görüştü. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Kotcioğlu, “Eğitim çalışanlarının sorunlarını yerinde dinleyerek gündeme dair sendikal çalışmalarımızı, kazanımlarımızı ve sorunlara yönelik çözüm önerilerimizi ve eğitim emekçilerimizin haklarının iyileştirilmesine dönük mücadelemizi Çiftlikköy ilçemizdeki, Mehmet Akif İnan Ortaokulu, Halk Eğitim Merkezi, Atatürk Lisesi, Ragıp Naile Saraç Anaokulu, Mesleki Eğitim Merkezi ve Ruhsar Aksoy ilkokuluna ziyarette bulunduk. Başta işyeri temsilcisi arkadaşlarımız olmak üzere okul ve kurum yöneticilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza ve kurumlarımızın çalışanlarına ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Okullara ek bütçe verilmeli’

Hijyen standartlarının sağlanması için okullara ek bütçe verilmesi gerektiğinin altını çizen Kotcioğlu, “Kervan yolda düzelir, diyerek okul yönetimlerinin sırtına bırakılmamalıdır. Sorumluluklarımız ve umudumuz kaygılarımızdan daha büyüktür. Herkes salgın sürecinde fiziki mesafeyi koruyarak, hijyen kurallarına uyarak ve kontrollü davranarak yaşamayı öğrenmelidir. Okullar bu anlamda toplumu düzenleyici kurumlardır. Salgınla baş etmek istiyorsak okulları açık tutmalıyız. Okul yönetimlerinin omuzlarına yeni yükler yüklenmemelidir. Kervan yolda düzelir, diyerek okul yönetimlerinin sırtına bırakılmamalıdır. Okullar bu süreçte mutlaka temizlik malzemesi ve maske konusunda desteklenmelidir. Filyasyon çalışmaları disipline edilerek gönüllülük esasına göre düzenlenmelidir. Okullarda eğitim ve öğretim başlamıştır. Müdür yardımcısını, Bilgisayar öğretmenini ve Rehberlik öğretmenini sınıftan alıp filyasyon ekiplerinde görevlendirilmesi doğru bir yaklaşım değildir. Yardımcı hizmetli personelin fazla mesai ücreti verilmelidir. Salgın sürecinde eğitim çalışanlarına kolaylık sağlanmalıdır. Nasıl ki öğrencilere yönelik 500 bin tablet fikri kıymetliyse öğretmenlere, eğitim çalışanlarına da bu süreçte KDV ve ÖTV’nin sıfırlanmasıyla bir anlamda destek paketi sunulması son derece kıymetli ve gereklidir. Öğretmenlere ve öğrencilere bilgisayar ve tablet alımlarında vergi indirimi konusu mutlaka gündeme alınmalıdır” dedi.

YORUM EKLE