Okullara Personel Desteği

2019/2020 Eğitim öğretim yılı için okullarımızın güvenliği ile birlikte temizlik, bakım ve onarımı için Toplum Yararına Program kapsamında destek eleman ihtiyacı İŞKUR tarafından karşılanacak.

Okullara Personel Desteği

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Erhan DEDE; Yeni Eğitim Öğretim faaliyetlerinin başlaması ile birlikte okullarımızın güvenli ve daha hijyen bir ortamda eğitim verilebilmesi adına yapılan çalışmalara, Bakanlığımız ve Türkiye İş Kurumu olarak azami ve gayretle katkısunmaktayız. Eğitim gibi toplumsal faydası yüksek bir alana verilen istihdam desteği Projelerini önemsiyoruz, hatta son iki yıldır okullarımıza “özel güvenlik görevlisi” de istihdam ediyoruz. Dedi.

Dede;yeni başladığımız eğitim öğretim dönemi için il genelinde 250 kişilik temizlik bakım onarım personeli ile 78 kişilik güvenlik personeli alımı yapılacaktır.

TYP programlarındaçalışmak isteyen vatandaşlarımız İŞKUR internet sayfasından (www.iskur.gov.tr) veya il müdürlüğümüze bizzat gelerek şahsen başvuru yapabilirler.

Başvuru süreci 16.09.2019 pazartesi günü başlayacak olup, Son başvuru tarihi 20.09.2019 Cuma günü sona erecektir.

YORUM EKLE

banner137

banner138