‘Okulumun Bahçesine Dokunma’ tepkisi kampanyaya dönüştü

Uğur Mumcu İş Merkezi önünde cumartesi günü Yalova Lisesi tarafından başlatılan ‘Okulumun Bahçesine Dokunma’ imza kampanyası, ilk günden itibaren Yalovalılardan büyük ilgi gördü.

‘Okulumun Bahçesine Dokunma’ tepkisi kampanyaya dönüştü
Yalova’nın köklü eğitim kurumlarından birisi olan Yalova Lisesi, Mezunlar Derneği, Yalova Lisesi Vakfı, Okul Aile Birliği koordinasyonunda okul bahçesindeki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait alanda Gençlik Merkezi yapılması kararına karşı düzenlediği imza kampanyasıyla tepki gösteriyor.

Yalova Lisesi Mezunlar Derneği, Yalova Lisesi Vakfı, Okul Aile Birliği koordinasyonunda düzenlenen imza kampanyasının ilk gününde sabah saatlerinden itibaren imza stantının önüne gelen Yalovalıların kampanyaya ilgisi büyüktü.

Kampanyanın ilk gününde yüzlerce imzanın toplandığı ‘Okulumun Bahçesine Dokunma’ adıyla gerçekleştirilen kampanyaya imza atarak destek veren Yalovalılara teşekkür eden Yalova Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Derya Arıcı, “ Okulumuz bahçesinin hemen yanında yer alan 1920 metrekarelik alana Gençlik Merkezi yapılmasına karşıyız. Bu alanın Yalova Lisesi öğrencilerinin kullanımında kalmasını istiyoruz. Burası Yalova Lisesi’ne yakışır. Biliyorsunuz okulumuzun bahçesi daha önce 2008 yılında düzenlenen bir yarışmada en güzel okul bahçesi ödülü de almıştı. Biz bu konuda demokratik haklarımızı sonuna kadar kullanacağız” dedi.

‘Okulumun Bahçesine Dokunma’ adıyla düzenlenen ve 17 Nisana kadar devam edecek imza kampanyası sonucunda toplanan imzalar, daha önce Yalova Lisesi öğrencilerinden toplanan 1200 imza ile birleştirilerek, kararın iptali talebiyle Yalova Belediyesi’ne verilecek.
YORUM EKLE

banner137

banner138