“Özel bireylerin eğitiminin aksamaması lazım”

Yalova’da eğitim ve öğretim veren özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nda (YTSO) gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Burada devlet tarafından karşılanan ücret desteklerinin az kalması başta olmak üzere sorunlar tartışıldı.

“Özel bireylerin eğitiminin aksamaması lazım”

YTSO’nun üyesi olan özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri sorunlarının tartışılması ve çözüm üretilmesi amacıyla bir toplantı gerçekleştirdi. YTSO ev sahipliğinde ve YTSO Başkanı Tahsin becan’ın da katılımı ile yapılan toplantıda devlet tarafından özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezlerine ödenen desteklerin yetersiz kalmaya başladığı belirtildi. Ayrıca yaşanan diğer konuların da konuşulduğu toplantı sonrasında bir rapor hazırlandı. Rapor Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’na gönderilecek.
“Özel bireylerin eğitiminin aksamaması lazım”
Özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezlerinin yaşadıkları sorunların tespiti için komisyon kurulduğunu dile getiren YTSO Başkanı Tahsin Becan ise, “Özel eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezlerinin yaşadığı sorunların tespiti ve bu sorunların ilgili bakanlıklara bildirilmesi amacıyla bir komite kurduk ve toplantı gerçekleştirdik. Burada temel amaç yaşanan sorunların özel eğitime ihtiyaç duyan bireylerin eğitimlerinin aksamaması. Bu nedenle bir rapor hazırlanarak TOBB Başta olmak üzere ilgili bakanlıklara gönderildi. Biz de bu konuda oda olarak gerekli adımları atıyoruz” dedi.

YORUM EKLE