Projenin Ödül Töreni Yapıldı

Yalova İmam Hatipliler Derneği (YİHDER) tarafından düzenlenen ‘Akıl Oyunlarıyla Geleceğim Sende Yalova’ projesinin ödül töreni gerçekleştirildi.

Projenin Ödül Töreni Yapıldı

"Akıl Oyunlarıyla Geleceğim Sende Yalova" isimli projenin ödülleri verildi. 90. Yıl Spor Salonu'nda 1. Geleneksel Yalova Akıl Oyunları Turnuva'sı düzenlendi. Düzenlenen törende "Kulami,Reversi, Pentago, Kulami" oyunlarının madalyaları taktim edildi. Ödül Törenine Yalova Valisi Sayın Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Sayın Ahmet Büyükgümüş, , AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma İl Müdürü Muhammed Edib Özyılmaz, Defterdarlık İl Müdürü Mustafa Karadeniz, Memursen İl Yönetimi, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Tören, fotoğraf çekilmesiyle ile sona erdi.

projedeki Amaç

Projedeki amaç akıl ve zeka oyunları ile 11-15 yaş arası İmam-Hatipli gençlerin zihinsel, ahlaki ve kişisel gelişmelerine katkı sağlamaktır. Faaliyetler sırasında arkadaşları ve rakipleri arasında sosyalleşme imkanı oluşturmaktır. Böylece bu gençlerin gençlerin okul içinde ve dışında kendisine ve çevresine zarar verebilecek her türlü bağımlılık ve zararlı alışkanlıklardan korunması, sonrasında da topluma örneklik ve liderlik teşkil edecek hayatın içinde öngörü ve stratejik erdemli eylemlerle vatanına ve milletine karşı görevlerini yerine getirecek donanımlı bireyler olmaları sağlamaktır.

YORUM EKLE