Rektörlük seçiminde söz Cumhurbaşkanı’nda

Geçtiğimiz hafta yapılan Yalova Üniversitesi Rektörlük oylamasının ardından değerlendirmesini yapan Yükseköğretim Kurumu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e rektörü belirlemesi için 3 isim sundu.

Rektörlük seçiminde söz Cumhurbaşkanı’nda
Üniversitesi oylamasında 92 oy alan Rektör Prof. Dr. Niyazi Eruslu’nun ardından, oylamada 8 oy alan Prof. Dr. Fikret Yüksel 2.sırada, 1 oy alan Prof. Dr. Mesut Başak ise 3.sırada YÖK tarafından Gül’e sunuldu. YÖK’ün değerlendirmeye, oylamada 4 ve 5.sırada yer alan isimleri pas geçerek 1 oy alan Prof. Başak’ı 3.sıraya taşıması dikkat çekti.

Eruslu’nun rakipleri Fikret Yüksel ve Mesut Başak

En büyük şansa sahip olarak gösterilen Rektör Prof. Dr. Eruslu’nun şimdi iki rakibi kaldı, Yalova MYO Müdürü olan, termodinamik konusundaki uzmanlığı ile öne çıkan Prof. Dr. Yüksel ve üniversitede öğretim görevlisi olan İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Başak. Cumhurbaşkanı Gül’ün 11 Eylül’e kadar kararını vermesi ve atayacağı ismi açıklaması bekleniyor. Öte yandan Rektör Eruslu’nun yeniden atanması halinde rektör yardımcıları ve çevresindeki kadroda değişiklikler yapmasının beklendiği belirtiliyor.

YORUM EKLE

banner137

banner138